8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Expremiéra Berlusconiho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti

  5.4.2023 (SITA.sk) – Bývalého talianskeho premiéra Silvia Berlusconiho v stredu hospitalizovali. Oznámil to jeho hovorca. Taliansky minister zahraničných vecí neskôr spresnil, že Berlusconi je na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) v dôsledku problémov súvisiacich s predchádzajúcou infekciou. Je však podľa neho pri vedomí a komunikuje.

  Nedoriešený problém s infekciou

  Osemdesiatšesťročného trojnásobného bývalého predsedu vlády prijali do milánskej nemocnice San Raffaele, vyjadril sa Antonio Tajani, ktorý je aj straníckym lídrom Berlusconiho strany Forza Italia.

  Tajani, ktorý je momentálne v Bruseli, informoval, že Berlusconiho prijali do nemocnice pre „nedoriešený problém“ súvisiaci s predchádzajúcou infekciou.

  Prekonal viacero zdravotných problémov

  Berlusconi mal v uplynulých rokoch viacero zdravotných problémov a v roku 2020 prekonal i COVID-19. Novinárom vtedy po desiatich dňoch v nemocnici povedal, že je to „zákerná“ choroba a bola to najnebezpečnejšia výzva, akej kedy čelil.

  Okrem toho má už roky implantovaný kardiostimulátor, v roku 2016 mu vymenili aortálnu chlopňu a prekonal aj rakovinu prostaty. V januári 2022 ho prijali do nemocnice pre údajnú infekciu močových ciest.

  Minulý týždeň bol v San Raffaele, kde pracuje jeho osobný lekár, niekoľko dní na pravidelnej kontrole.

  Zdroj: SITA.sk – Expremiéra Berlusconiho hospitalizovali na jednotke intenzívnej starostlivosti © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.