8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Európska komisia vyplatí Moldavsku finančnú podporu vo výške 50 miliónov eur, chystá aj ďalší grant

  5.4.2023 (SITA.sk) – Európska komisia vyplatí Moldavsku finančnú podporu v objeme 50 miliónov eur. Podpora je súčasťou operácie makrofinančnej pomoci Európskej únie (EÚ) v celkovej hodnote 150 miliónov eur. Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

  Európska podpora Moldavska

  V rámci tejto druhej splátky Moldavsko dostalo grant vo výške 10 miliónov eur. Ďalšia splátka úverov v hodnote 40 miliónov eur bude nasledovať začiatkom mája.

  Európska podpora pomôže Moldavsku, ktorého problémy zhoršila vojna na susednej Ukrajine, riešiť jeho naliehavé potreby financovania, podporí celkovú makroekonomickú stabilitu a zároveň umožní rozsiahle a ambiciózne reformy.

  Krajina splnila politické podmienky

  Komisia vyplatí spomenuté zdroje po tom, čo dospela k záveru, že Moldavsko splnilo politické podmienky dohodnuté s EÚ na uvoľnenie tohto vyplatenia.

  Krajina posilnila správu verejného sektora, pokročila v riadení finančného sektora a pokrok nastal aj v posilňovaní právneho štátu.

  Prvú splátku v objeme 50 miliónov eur dostalo Moldavsko v auguste 2022. Komisia tiež v januári tohto roku navrhla zvýšiť makrofinančnú pomoc Moldavsku až o 145 miliónov eur, čo v súčasnosti posudzujú Európsky parlament a Rada EÚ.

  Viac k témam: Členské štáty, Finančná pomoc, makrofinančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt
  Zdroj: SITA.sk – Európska komisia vyplatí Moldavsku finančnú podporu vo výške 50 miliónov eur, chystá aj ďalší grant © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.