8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Europoslanci prijali uznesenie o systéme primeraného minimálneho príjmu v krajinách Európskej únie

  15.3.2023 (SITA.sk) – Poslanci Európskeho parlamentu (EP) chcú riešiť súčasnú krízu vysokých nákladov prostredníctvom nového zákona na modernizáciu a posilnenie vnútroštátnych systémov minimálneho príjmu v krajinách Európskej únie (EÚ). EP o tom informuje prostredníctvom svojej webstránky.

  V stredu plénum prijalo uznesenie, podľa ktorého by smernica EÚ o primeranom minimálnom príjme zvýšila dostupnosť a účinnosť tohto systému. Viedla by tiež k tomu, že ľudia, ktorí sú v súčasnosti mimo trhu práce, by sa doň začlenili.

  Krajiny EÚ by mali pravidelne hodnotiť svoje vnútroštátne systémy a v prípade potreby ich aktualizovať, pričom by mali zabezpečiť primeranú úroveň podpory, ktorá odráža vnútroštátnu prahovú hodnotu rizika chudoby (AROPE), s cieľom vytvoriť záchrannú sociálnu sieť zaručujúcu minimálnu životnú úroveň.

  Europoslanci chcú tiež zvýšiť informovanosť o týchto systémoch a zlepšiť ich dostupnosť, najmä pre znevýhodnené skupiny, ako sú ľudia bez domova. Navrhujú opatrenia na riešenie rozsiahlych problémov v krajinách EÚ, ako je nedostatočné využívanie týchto systémov a digitálna priepasť.

  Uznesenie prijali 336 hlasmi za, pričom 174 poslancov bolo proti a 121 sa zdržalo hlasovania.

  Viac k témam: Minimálna mzda, primeraný minimálny príjem, Trh práce
  Zdroj: SITA.sk – Europoslanci prijali uznesenie o systéme primeraného minimálneho príjmu v krajinách Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.