8.9 C
New York
streda, 19 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Dzurindovi Modrí už vyzbierali takmer 13-tisíc podpisov. Ľudia si želajú nové tváre v politike, tvrdí strana

  6.4.2023 (SITA.sk) –
  aktualizované 6. apríla 12:35

  Novovznikajúca politická strana Modrí – Európske Slovensko za štyri týždne v uliciach vyzbierala viac ako 12 800 podpisov. Ako ďalej na tlačovej besede informoval Mikuláš Dzurinda, strana vzniká pre to, aby prispela k pozitívnej zmene spoločenskej klímy a taktiež prispela k riešeniam, ktoré Slovákom prinesú osoh i spokojnosť.

  Dopyt po strane Modrí

  V uliciach a na námestiach sa prirodzeným lídrom podľa Dzurindu stal Peter Kysela. Ten si myslí, že vyzbieraný počet podpisov dokazuje dopyt po strane Modrí – Európske Slovensko.

  Ľudia si želajú nové tváre v politike. Veľmi pozitívne reagovali na to, že majú možnosť sa s nami stretnúť a trochu nás poznať. Stretli sme učiteľov, ktorí sa sťažovali, že ich nikto nepočúva, študentov, ktorí cestovali do zahraničia, stretli sme lekárov, ktorí pracujú v Čechách či Rakúsku. Pýtali sme sa ich, prečo odišli a jasnou odpoveďou bola neporovnateľná úroveň zdravotníctva, služieb či vybavenie nemocníc,“ uviedol Kysela.

  Novovznikajúcu stranu v najbližších dňoch čaká príprava ustanovujúceho kongresu, ktorý sa pravdepodobne uskutoční v Košiciach.

  Bude to prípravný výbor, ktorý začne s prípravou vstupu záujemcov do našej politickej strany. Na ustanovujúcom kongrese sa nás stretne niekoľko desiatok,“ povedal Dzurinda.

  Program strany

  Modrí – Európske Slovensko v súčasnosti čaká na registráciu strany na rezorte vnútra. Program strany by sa mal sústrediť na zdravotníctvo, školstvo či kultúru. Strana zároveň nemá záujem sa predbiehať v tom, kto je lepší kresťan alebo liberál. Dzurinda taktiež uviedol, že sa rád stretne s každým, kto premýšľa rovnako ako členovia Modrých. Zároveň tvrdí, že chcú porozumieť tomu, čo je potrebné urobiť.

  Stretával som sa s ľuďmi z oblasti zdravotníctva, mám za sebou famózne rozhovory s lekármi, s primármi a chcem sa stretnúť s ľuďmi zo zdravotného poisťovníctva. Myslím si, že mám šancu porozumieť, kde treba začať, aby sme tomuto sektoru pomohli,“ uviedol.

  Viac k témam: Nová politická strana, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023
  Zdroj: SITA.sk – Dzurindovi Modrí už vyzbierali takmer 13-tisíc podpisov. Ľudia si želajú nové tváre v politike, tvrdí strana © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.