8.9 C
New York
štvrtok, 25 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadím

  16.3.2023 (SITA.sk) – Stanovy strany Demokrati boli vo štvrtok zaregistrované do Registra politických strán a politických hnutí na Ministerstve vnútra SR.

  Platné sú tým aj zmeny týkajúce sa názvu strany a jej predsedu. Informoval o tom v tlačovej správe Martin Kvetko.

  Stredová strana s princípmi demokracie

  Nové stanovy sme schválili na republikovom sneme v utorok 7. marca. Teším sa, že nadobudli účinnosť. V stanovách máme jasne definovanú víziu a programové ciele. Sme stredovou stranou, ktorá presadzuje demokratické princípy a právny štát,“ uviedol predseda strany Demokrati Eduard Heger.

  Dodal, že ich cieľom je budovať moderné, úspešné a bezpečné Slovensko. Do politiky prinášajú politiku založené na slušnosti, odbornosti, vzájomnom rešpekte a konštruktívnom dialógu. Heger doplnil, že si želá, aby išlo o štandardnú, dobre fungujúcu politickú stranu, ktorá bude spoľahlivou voľbou pre každého demokrata.

  Predsedníctvo strany

  Ponúkajú alternatívu voči stranám s korupčným pozadím (Smer-SD, Hlas-SD…), ako aj voči antisystémovo zameranými stranám (Republika, Kotlebovci-ĽSNS).

  Predstavitelia strany rokujú o možnej spolupráci s ďalšími stranami. Predsedom strany Demokrati je Eduard Heger. Podpredsedníčkami strany sú Andrea Cocherová a Andrea Letanovská, podpredsedovia sú Miroslav Kollár a Jaroslav Naď.

  Ďalšími členmi predsedníctva sú Vladimír Bilčík, Ján Budaj, Kristián Čekovský, Karel Hirman, Rastislav Káčer, Pavel Nechala, František Oľha a Peter Markovič, ktorý je zároveň generálnym sekretárom strany.

  Viac k témam: Nová politická strana, Predčasné voľby na Slovensku 2023
  Zdroj: SITA.sk – Demokrati boli zapísaní do registra politických strán, vidia sa ako alternatíva voči politikom s korupčným pozadím © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.