8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom

  18.6.2024 (SITA.sk) – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) vyzýva vládnych politikov, aby nevyužívali vládny špeciál ako súkromnú letku. Konkrétne má ísť o podpredsedov parlamentu Andreja Danka a Petra Žigu, ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka a ministra práce Erika Tomáša, ktorí podľa hnutia zneužili vládny špeciál na súkromné účely.

  Použiť vládny špeciál na odvoz do Nemecka na futbalový zápas Slovenska považuje KDH za papalášizmus najhrubšieho zrna a žiada vládnych predstaviteľov, aby si priznali chybu a všetky náklady v súvislosti s letom do Nemecka uhradili,“ uviedlo v utorok hnutie.

  Podobný prípad sa stal v posledný deň roka 2019, keď Peter Pellegrini odletel vládnym špeciálom na vystúpenie slovenského tenoristu s Dráždňanskou operou, vrátil sa na druhý deň.

  Náklady, ktoré vznikli leteckému útvaru ministerstva, teda ubytovanie posádky, palivo, letiskové poplatky, ako aj iné, boli vyčíslené na 9 904 eur. Prezident Andrej Kiska v minulosti lietal vládnym špeciálom do Popradu za rodinou.

  Viac k témam: Bývalý prezident, Majstrovstvá európy ME vo futbale 2024 v Nemecku, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Minister vnútra SR, Predseda NR SR, Predseda SNS, Prezident SR, Vládny špeciál
  Zdroj: SITA.sk – Danko, Šutaj Eštok a ďalší koaliční politici leteli na futbal do Nemecka vládnym špeciálom © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.