8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Cestári v Poprade po silnom vetre odstraňujú popadané stromy, autá s letnými pneumatikami mali komplikácie

  28.3.2023 (SITA.sk) – Po včerajšom silnom vetre v oblasti Vysokých Tatier sú v utorok cestári v teréne a pracujú na odstraňovaní popadaných stromov a konárov z ciest. Podľa riaditeľa Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marcela Polomského ich popadalo veľa, dotknuté úseky preto naďalej dočisťujú. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA, vodičov žiada o trpezlivosť a tiež vyzýva k opatrnosti.

  V tatranskej oblasti v pondelok večer snežilo, niektorí šoféri avizovali na cestách v dopravnom servise na sociálnej sieti problémy pre poľadovicu. Išlo napríklad o cestu z Kežmarku do Lendaku, úsek Podspády – Ždiar či Štrbské Pleso. Podľa Polomského mali komplikácie autá s letnými pneumatikami. „Nebolo veľa snehu, všetci pripravení šoféri bez problémov prešli,“ dodal.

  Pre padnutý strom zasahujú v utorok ráno v teréne aj hasiči v Levoči. Uviedol to pre SITA operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

  Slovenská správa ciest v skorých ranných hodinách informovala, že na cestách v oblasti Popradu sa ojedinele nachádza čerstvý alebo utlačený sneh.

  Na úseku cesty II/537 Podbanské – Tatranská Polianka je na vozovke čerstvý sneh do päť až desať centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do jedného až dvoch centimetrov je na cestách II/542 Spišská Belá – Spišská Stará Ves, II/543 Hniezdne – Lysá nad Dunajcom a na cestách III. tried v obvodoch Haligovce a Spišská Stará Ves,“ upozornila na svojom informačnom portáli.

  Viac k témam: Cesty, Doprava, Hasiči, Popadané stromy, Silný vietor, Vysoké Tatry
  Zdroj: SITA.sk – Cestári v Poprade po silnom vetre odstraňujú popadané stromy, autá s letnými pneumatikami mali komplikácie © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.