8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Čaputová sa stretla s českým prezidentom Petrom Pavlom v rámci svojej rozlúčkovej návštevy (video)

  12.6.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa v stredu v rámci svojej rozlúčkovej návštevy Českej republiky stretla na Pražskom hrade s českým prezidentom Petrom Pavlom. Ide o poslednú zahraničnú cestu úradujúcej slovenskej prezidentky.

  Po spoločnom rokovaní a následnej tlačovej konferencii s Petrom Pavlom zasadí Čaputová v pražskej Botanickej záhrade lipu ako národný strom Slovenska. Akt sa uskutoční v rámci projektu Korene osobností, ktorého zámerom je prepojiť spoločenský odkaz významných osobností z rôznych oblastí s prírodným bohatstvom Zeme.

  Vo štvrtok predpoludním sa Čaputová zúčastní na 10. ročníku konferencie Prague European Summit, na ktorej vystúpi s príhovorom a prevezme si ocenenie udeľované za rozvoj európskych ideálov Vision for Europe.

  Neskôr si preberie z rúk prezidenta ČR najvyššie české štátne vyznamenanie Rad Bieleho leva. Slovenská prezidentka zároveň udelí Petrovi Pavlovi najvyššie slovenské štátne vyznamenanie Rad Bieleho dvojkríža.

  Na záver rozlúčkovej návštevy sa na Pražskom hrade uskutoční slávnostný obed podávaný prezidentom ČR Petrom Pavlom a prvou dámou na počesť prezidentky a jej partnera aj za účasti osobností českého a slovenského politického a spoločenského života.

  https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/06/vid_20240612_161746_876.mp4.mp4

  Viac k témam: Český prezident, Prezidentka SR, Štátne vyznamenanie, Zahraničná cesta
  Zdroj: SITA.sk – Čaputová sa stretla s českým prezidentom Petrom Pavlom v rámci svojej rozlúčkovej návštevy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.