8.9 C
New York
streda, 12 júna, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Čaputová s estónskym prezidentom Karisom navštívia Spiš, v pláne má aj samit s Bidenom

  29.3.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu predpoludním spoločne s estónskou hlavou štátu Alarom Karisom navštívia Spiš. Popoludní Čaputovú oboznámia s projektom výstavby domov v obci Kocerovce, do ktorého zapojili miestnu rómsku komunitu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

  Online samit s Bidenom

  Čaputová do konca týždňa úraduje z Košíc a v nasledujúcich dňoch zavíta aj do Bardejova, Prešova a Trebišova.

  Keď sa v stredu vráti do metropoly východného Slovenska, navštívi tiež jedno z najvýznamnejších vedeckých pracovísk v Košiciach, a to laboratóriá Výskumného centra progresívnych materiálov a technológií PROMATECH.

  Podvečer sa prezidentka pripojí k online Samitu pre demokraciu, ktorý organizuje americký prezident Joe Biden.

  Návšteva Baziliky sv. Egídia

  Vo štvrtok prezidentka navštívi Bardejov, kde sa stretne s predstaviteľmi samospráv bardejovského okresu a navštívi aj Baziliku sv. Egídia, ako aj zrekonštruovaný Františkánsky kláštor. Navštívi aj prevádzku spoločnosti Obuv-Špeciál, ktorá má dlhoročnú tradíciu výroby obuvi v Bardejove.

  Popoludní prezidentka bude smerovať do Prešova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a šarišského regiónu a večer sa zúčastní na Veľkonočnom koncerte Štátnej filharmónie Košice v Dome umenia. V piatok prezidentka príde do Trebišova, kde sa stretne s osobnosťami mesta a regiónu Dolný Zemplín.

  Viac k témam: Americký prezident, Estónsky prezident, Prezidentka SR, Samit pre demokraciu
  Zdroj: SITA.sk – Čaputová s estónskym prezidentom Karisom navštívia Spiš, v pláne má aj samit s Bidenom © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.