8.9 C
New York
pondelok, 22 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Britský podpredseda vlády a minister spravodlivosti Raab skončil, doplatil na šikanovanie štátnych zamestnancov

  21.4.2023 (SITA.sk) – Podpredseda vlády Spojeného kráľovstva Dominic Raab v piatok odstúpil z funkcie po tom, ako nezávislé vyšetrovanie zistilo, že šikanoval štátnych zamestnancov, hoci tieto zistenia kritizoval a označil ako „chybné“.

  Raabovo oznámenie prišlo deň po tom, čo premiér Rishi Sunak dostal vyšetrovaciu správu týkajúcu sa ôsmich formálnych sťažností, že Raab, ktorý je aj ministrom spravodlivosti, urážal svojich zamestnancov počas predchádzajúceho pôsobenia v tomto úrade a keď pôsobil ako šéf britskej diplomacie i ako minister pre brexit.

  Raab tvrdenia poprel

  Právny zástupca Adam Tolley, ktorý vyšetrovanie viedol, uviedol, že Raab „sa správal spôsobom, ktorý bol zastrašujúci“, bol „neprimerane a vytrvalo agresívny“ a „do svojho štýlu vedenia zaviedol neoprávnený represívny prvok“.

  „Jeho správanie zahŕňalo aj zneužitie moci spôsobom, ktorý podkopáva alebo ponižuje,“ napísal Tolley v 48-stranovej správe.

  Raab poprel tvrdenia, že podceňoval a ponižoval svojich zamestnancov, a povedal, že sa „vždy správal profesionálne“, ale poznamenal, že rezignuje, pretože sľúbil, že tak urobí, ak budú sťažnosti na šikanovanie opodstatnené.

  Nástupcovia sú už známi

  Sunak prijal rezignáciu „s veľkým smútkom“, pričom ocenil prácu, ktorú Raab vykonal. Poukázal aj na „nedostatky“ vyšetrovania, ktoré podľa neho „negatívne ovplyvnili všetkých zúčastnených“.

  Sunak vymenoval do funkcie podpredsedu vlády Olivera Dowdena, novým ministrom spravodlivosti bude Alex Chalk.

  Viac k témam: Odstúpenie z funkcie
  Zdroj: SITA.sk – Britský podpredseda vlády a minister spravodlivosti Raab skončil, doplatil na šikanovanie štátnych zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.