8.9 C
New York
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Bratislava organizuje benefičný koncert na podporu Banskej Štiavnice, uskutoční sa takmer mesiac od vypuknutia požiaru

  14.4.2023 (SITA.sk) – Bratislava v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom (BKIS) a základnými umeleckými školami organizuje benefičný koncert na podporu požiarom zasiahnutej Banskej Štiavnice.

  Ako informuje hovorkyňa hlavného mesta Dagmar Schmucková, koncert sa uskutoční 17. apríla, takmer mesiac od vypuknutia požiaru, ktorý zničil sedem objektov v historickom centre na Námestí svätej Trojice.

  Zobraziť fotogalériu k článku:
  Požiar v centre Banskej Štiavnice (fotografie)

  Počas koncertu bude prebiehať verejná zbierka určená na podporu obnovy historických budov, ako aj kultúrneho života v meste.

  Pripravený je bohatý program

  Program odštartuje v pondelok 17. apríla o 17:30 v Starej tržnici. „S myšlienkou benefičného koncertu sa stotožnila viac ako desiatka známych slovenských umelcov a kapiel vystupujúcich bez nároku na honorár,“ priblížila hovorkyňa. Požiar poškodil aj priestory Základnej umeleckej školy v Banskej Štiavnici, ktorú navštevuje takmer 400 žiakov.

  „Na podporu kolegov a žiakov sa počas benefičného koncertu so svojím programom predstavia viaceré základné umelecké školy zriadené hlavným mestom,“ dodala Schmucková s tým, že prinesú komorné čísla aj veľké súbory.

  Súčasťou programu budú aj moderované vstupy a diskusie Denníka N a denníka SME.

  „Moderátor Martin Staňo prinesie rozhovory so štiavnickými rodáčkami – sestrami Magdou a Emíliou Vášáryovými, s historikom umenia Júliusom Barczim, ktorý stál pri záchrane hradu Krásna Hôrka, riaditeľkou Slovenského banského múzea v Banskej Štiavnici Zuzanou Denkovou, riaditeľkou Základnej umeleckej školy Banská Štiavnica Irenou Chovanovou, majiteľom antikvariátu Antikvariátik Tomášom Lazarom, predsedom o. z. Eleuzína Marekom Pavlíkom a ďalšími aktérmi kultúrneho života,“ uvádza magistrát.

  Potrebný je veľký obnos peňazí

  Požiar v historickom centre Banskej Štiavnice vypukol 18. marca. „Správa zasiahla aj hlavné mesto, ktoré bezprostredne po tragédii avizovalo, že bude hľadať možnosti, ako z úrovne samosprávy pomôcť,“ poznamenala Schmucková.

  Ako dodala, stále je potrebný veľký obnos peňazí na obnovu a zreštaurovanie historických budov, ale aj projektov inštitúcií a jednotlivcov, ktoré v meste mali svoju tradíciu a vytvárali umeleckú hodnotu, ako napríklad Kultúrne centrum Eleuzína. Cieľom benefičného podujatia je vytvoriť zbierku pre Banskú Štiavnicu a zapojiť čo najväčšou mierou aj širokú verejnosť.

  Viac k témam: Benefičný koncert, Finančná zbierka, Požiar v Banskej Štiavnici
  Zdroj: SITA.sk – Bratislava organizuje benefičný koncert na podporu Banskej Štiavnice, uskutoční sa takmer mesiac od vypuknutia požiaru © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.