8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Biely dom oznámil ďalší balík pomoci Ukrajine za 2,6 miliardy dolárov, zahŕňa aj muníciu

  4.4.2023 (SITA.sk) – Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena oznámila ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v celkovom objeme 2,6 miliardy dolárov. Informuje o tom spravodajský portál televízie CNN.

  Viac o téme: Vojna na Ukrajine

  Balík zahŕňa vybavenie v hodnote 500 miliónov dolárov, ako je munícia pre salvové raketomety HIMARS a dodatočná munícia pre raketový systém Patriot, delostrelecké a mínometné náboje, ťažké palivové tankery a taktické záchranné vozidlá. Administratíva tiež vyčleňuje 2,1 miliardy dolárov z prostriedkov Iniciatívy bezpečnostnej pomoci na Ukrajine.

  Cieľom toho je vytvoriť „významný balík spôsobilostí protivzdušnej obrany“ vrátane radarov a protivzdušných kanónov s kalibrom 30 milimetrov, protipancierových systémov Javelin a 23 miliónov nábojov do malých zbraní. Pentagon v rámci oznámenia pomoci zdôraznil, že USA budú pokračovať v spolupráci so svojimi spojencami s cieľom „poskytnúť Ukrajine spôsobilosti na naplnenie jej bezprostredných potrieb na bojisku a požiadaviek dlhodobej bezpečnostnej pomoci“.

  Viac k témam: Americký prezident, Javelin, Pentagon, Protiraketový systém Patriot, raketomety HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
  Zdroj: SITA.sk – Biely dom oznámil ďalší balík pomoci Ukrajine za 2,6 miliardy dolárov, zahŕňa aj muníciu © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.