8.9 C
New York
nedeľa, 14 júla, 2024
spot_img
More

  Latest Posts

  Biden po tornádach vyhlásil núdzový stav, počet mŕtvych stúpol na najmenej 26 ľudí

  26.3.2023 (SITA.sk) – Počet obetí vyčíňania tornád v amerických štátoch Mississippi a Alabama stúpol na najmenej 26 mŕtvych. Desiatky ďalších ľudí, predovšetkým v Mississippi, utrpeli zranenia. Záchranári naďalej prehľadávajú trosky desiatok zničených budov.

  Americký prezident Joe Biden v nedeľu skoro ráno vyhlásil núdzový stav pre štát Mississippi, čím okamžite sprístupnil finančné prostriedky pre najviac postihnuté okresy Carroll, Humphreys, Monroe a Sharkey.

  Tornáda zanechali obzvlášť ničivú stopu vo vidieckom mestečku Rolling Folk v poslednom menovanom okrese. „Moje mesto je preč,“ vyhlásil starosta Eldridge Walker.

  Na základe prvotných údajov získali tornáda predbežné hodnotenie EF-4, uviedla kancelária Národnej meteorologickej služby v Jacksone. Spomenuté označenie znamená, že tornáda sa v nárazoch vetra pohybovali rýchlosťou medzi 265 a 320 kilometrov za hodinu.

  Viac k témam: Americký prezident, Tornádo
  Zdroj: SITA.sk – Biden po tornádach vyhlásil núdzový stav, počet mŕtvych stúpol na najmenej 26 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

  Latest Posts

  Nepremeškajte

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.